Partnerstva i sporazumi o suradnji

Sukladno Strategiji Sveučilišta u Zadru (2023.-2030.), daljnje jačanje internacionalizacije, jedan je od primarnih ciljeva Sveučilišta u Zadru koje je do sada potpisalo bilateralne sporazume o suradnji (memorandume o razumijevanju) kao i Erasmus+ međuinstitucijske sporazume s partnerskim institucijama iz brojnih zemalja.

Postupak uspostavljanja nove suradnje uređen je Pravilnikom o međunarodnoj mobilnosti, a rok za potpisivanje novih Erasmus+ međuinstitucionalnih ugovora je 1. ožujka za sljedeću akademsku godinu (npr. rok za potpisivanje ugovora koji vrijedi u akademskoj godini 2024./2025. je 1. ožujka 2024.). Upute na engleskom za potencijalne Erasmus+ partnere pronađite ovdje.

Osim Erasmus+ suradnje, Sveučilište u Zadru trenutno sudjeluju u četrnaest CEEPUS mreža te je Sveučilište koordinator jedne mreže, a pet mreža je u statusu tzv. „umbrella“ mreže.

Uz navedeno, Sveučilište u Zadru član je sljedećih međunarodnih udruga:
•    EUA - European University Association (Europska udruga sveučilišta) od 4. srpnja 2003.;
•    DRC - Danube Rectors´ Conference (Rektorski zbor podunavskih zemalja) od 27. rujna 2003.;
•    UniAdriona (virtualno sveučilište zemalja Jadransko-Jonskog bazena) od 12. prosinca 2003.;
•    Rektorskog zbora Radne zajednice Alpe-Jadran od 7. svibnja 2004.;
•    Od 18. rujna 2004. Sveučilište u Zadru je potpisnik deklaracije MAGNA CHARTA UNIVERSITATUM;
•    IUC Dubrovnik (Inter University Centre Dubrovnik).