Erasmus+ mobilnost knjižničarke Gorice Lovrić

"Od 1. do 5. srpnja sudjelovala sam na Erasmus Library Staff Weeku pod nazivom Gateway to Library Transformation u organizaciji Sveučilišta u Augsburgu i Tehničkog sveučilišta primijenjenih znanosti u Augsburgu. Na Staff Weeku je sudjelovalo 18 kolega iz knjižnica diljem Europe. Prva tema programa bila je „Projekti izgradnje knjižničnih zgrada“ u sklopu koje nam je pozvani predavač, dr. Klaus Ulrich Werner, vodeći stručnjak na području knjižnične arhitekture i dizajna u Njemačkoj, održao uvodno predavanje o najnovijim trendovima na tom području. Sljedeće dvije teme odnosile su se na otvoreni pristup i umjetnu inteligenciju (AI) u knjižnicama. Sve teme su obrađene u vidu predavanja, radionica, prezentacija sudionika i diskusije. Budući da Sveučilište u Zadru ima projekt izgradnje nove zgrade knjižnice, u sklopu prve teme, navedeni projekt sam obradila i prezentirala kolegama. Osim sveučilišnih knjižnica u Augsburgu, posjetili smo i dio programa odradili u Gradskoj knjižnici u Augsburgu i Visokoj glazbenoj školi Leopold Mozart, te Bavarskoj državnoj knjižnici i Knjižnici Filološkog fakulteta u Münchenu. Tijekom ovog intenzivnog tjedna stekla puno novih znanja, upoznala se s iskustvima i praksama rada drugih europskih knjižnica te stekla nova poznanstva."

Mobilnost je financirana iz programa Erasmus+ (Projekt broj: 2024-1-HR01-KA131-HED-000221383). Natječaj za financiranje mobilnosti nastavnika i nenastavnog osoblja te dolazne mobilnosti inozemnih stručnjaka u sklopu Programa Erasmus+ KA131 otvoren je i dostupan ovdje.