Videa i fotografije studenata na razmjeni u Zadru

Na nagradni natječaj za studente na razmjeni na Sveučilištu u Zadru, koji je bio otvoren od 22. svibnja do 10. lipnja 2024. godine, prijavilo se čak devet sudionika koji su se potrudili napraviti videa i fotografije o njihovom studentskom životu u Zadru. Uzimajući u obzir kriterije: kreativnost i izvornost sadržaja, povezanost s temom natječaja te kvalitetu sadržaja, Povjerenstvo je odabralo tri najbolja kandidata.

Prvu nagradu, bluetooth zvučnik i ručnik za plažu, osvojila je studentica Lana Bibo (@la.naa) sa Sveučilišta u Hildesheimu, Njemačka. Njezin pobjednički video možete pogledati na Instagram profilu Ureda za međunarodnu suradnju.

Druga nagrada, bluetooth slušalice i kapu, pripala je studentu Viktoru Velkovskom (@viktor_vlkvsk) sa Sveučilišta Sv. Ćirila i Metoda u Skopju, Makedonija, koji je uz autentične fotografije napisao i kratak tekst o svome iskustvu studiranja u Zadru.

Treću nagradu, mobilni USB punjač i lepezu, osvojila je Aleksandra Fileva (@aleksandra.fileva) koja je, uz predivne fotografije, objavila i tekst na hrvatskom jeziku kojeg studira na Sveučilištu Sv. Klimenta Ohridskog u Sofiji, Bugarska, i zbog kojeg je i došla u Hrvatsku.

Uz osnovne nagrade svaki je nagrađeni kandidat kao poklon dobio i šalicu s logom Sveučilišta u Zadru. Čestitamo nagrađenima, ali i ostalim sudionicima na trudu i sudjelovanju!